top of page
Search

Budapest Bajnokság: 2 csapat arany, 3 egyéni érem

A múlt hétvégén került megrendezésre a kisegyermek, gyermek és serdülő korosztály Magyar Bajnokságának budapesti elődöntője, ahol összesen 5 érmet szereztek a Dél-Budai SC sportolói, ebből 2-t egyéni összetett csapatban, 3-at pedig egyéniben.

Kisgyermek csapatunk az 5. helyen zárta a versenyt, egyéniben Futács Mia a 2016-ban születettek között 4. lett, a 2015-ös születésű gyerekeknél Agatics Lili 6., Ruzsinszki Szonja 17., Bognár Villő 38. helyen végzett.

A legjobb eredményeket gyermek korosztályban értük el, ahol szabadidő kategóriában és II. osztályban is a Dél-Budai SC állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Szabadidős sportolóink közül ketten egyéniben is felállhattak a dobogóra. A 2014-es születésűek versenyében Nagy Lili 1. helyen végzett, Dávid Csenge 2. lett. II. osztályban pedig Korchmáros Anna nyert bronz érmet, ezzel megvédte a tavalyi helyezését. Gyermek I. osztályban idén először indult tornászunk, Sipos Emma 14. helyen zárta a versenyt.

Balról jobbra: Mizsányi Dóra, Walcz Laura, Dávid Csenge, Nagy Lili, Róth Kata, Villám-Kerti Kitti

II. osztály serdülő kategóriában Balázs Kitti 9. helyen zárta az egyéni összetett versenyt, így minden sportolónk továbbjutott a Magyar Bajnokság Országos Döntőjébe, ami júniusban kerül majd megrendezésre Törökbálinton.