top of page
Search

Diákolimpia országos döntő: 1 arany, 2 ezüst, 2 bronz

Március 14-17. került megrendezésre a Törökbálinti Sportközpontban a 2024. évi ritmikus gimnasztika Diákolimpia országos döntője, ahol a Dél-Budai SC sportolói 1 arany, 2 ezüst és 2 bronz érmet szereztek.

Kisgyemrek kategóriában, egy 104 fős mezőnyben 4 tornászunk szállt versenybe, ahol Agatics Lili ezüst érmet szerzett, Ruzsinszki Szonja és Futács mia pedig 7. és 8. helyen bekerültek a TOP 8-ba.

Gyermek kategóriában 2 érmet sikerült bezsebelnünk; szabadidős sportolóink (Walcz Laura, Mizsányi Dóra, Dávid Csenge, Róth Kata) csoportos gimnasztika versenyszámban bronz érmet szereztek, Sipos Emma pedig az I. osztályú versenyzők egyéni versenyében csípte el a 3. helyet szabad gyakorlatával.

Fotó: Sipos Emma

Junior és felnőtt kategória csoportos gimnasztika versenyszámában Ábrahám Lilla és Mihály Zita arany érmet szerzett, Szőnyi Dorottya és Dóra Cecília pedig ezüst érmet szerzett.